כיצד תגרום לו להביא לכם כמה שיותר הצעות עבודה?

לינקדאין מוגדרת כרשת חברתית בתחום המקצועי, אך היא הרבה מעבר לכך. זוהי פלטפורמה לחיפוש עבודה מצד השכירים אך גם לחיפוש עובדים מצד המעסיקים. יש שם אינספור מגייסות/ים והד-הנטרים שמחפשים רק אתכם!

ככל שתרכיבו פרופיל בצורה מוצלחת יותר, הוא ימשוך אליו יותר מעסיקים ותקבלו יותר פניות.
גם אם אתם לא מחפשים משרת הייטק באופן פעיל כדאי לשמור על פרופיל עדכני ומוצלח, כי תמיד יכול להיות שהצעת חלומותיכם תופיע על מפתן דלתכם במפתיע-ולא חבל לפספס אותה רק כי לא עדכנתם את הפרופיל?;)
אז במיוחד בשבילכם, קבלו מדריך קצר לייעול הלינקדאין שלכם.

תמונת פרופיל

התמונה שלכם מהווה את הרושם הראשוני שאתם יוצרים בקרב מי שנכנס לפרופיל שלכם, לכן כדאי להשקיע בה.

ראשית, זו צריכה להיות תמונה שלכם ושלכם בלבד-בלי הילדים, בלי בת הזוג. את התמונות הללו כדאי לשמור לפייסבוק ולאינסטגרם.

שנית-השתמשו בתמונה ברורה ולא מטושטשת, בה אתם פונים אל המצלמה. זו צריכה להיות תמונה ללא משקפי שמש או אביזרים אחרים שמכסים אתכם, בה אתם נראים בצורה ברורה.

הגדילו את מעגל החברים שלכם כמה שיותר

לינקדאין היא רשת חברתית אשר מופעלת ע"י אלגוריתם מסוים, כאשר מטרת הרשת היא שיהיו לכם כמה שיותר חברים בה. ככל שתגדילו את המעגל החברתי שלכם-החשיפה שלכם תגדל יותר.

מה המשמעות של החשיפה הזאת? המשמעות העיקרית שמעניינת אתכם היא שהשם שלכם יעלה במקום גבוה יותר כאשר יחפשו אנשים עם המקצוע שלכם או כאשר יחפשו את השם שלכם(במידה ויש בלינקדאין אנשים נוספים עם אותו השם). כמובן שתעדיפו להיות בדף הראשון של החיפוש ולהגדיל את הסיכוי שיפנו אליכם, מאשר להופיע בדף החמישי של החיפוש.

בנוסף, ככל שיהיו לכם יותר חברים ברשת, הפוסטים שלכם יגיעו לכמה שיותר אנשים-כיוון שכל לייק או תגובה מאדם אחד ברשת שלכם, יחשוף את הפוסט גם לכל החברים שלו.

אז את מי כדאי לצרף למעגל החברים שלכם? קודם כל-את החברים האמיתיים שלכם והקולגות שלכם, מהמקום הנוכחי וממקומות קודמים.

שנית-אם אתם מכוונים לתפקיד מסוים, צרפו אנשים עם הטייטל שאתם מחפשים. רוצים להיות מפתחי תוכנה? תוסיפו מפתחי תוכנה מחברות שאתם שואפים להגיע אליהן.

כמו כן אני ממליצה לכם לצרף מגייסות/מגייסים מחברות שונות, לאלה בד"כ יש מעגל חברים גדול בלינקדאין וכל לייק או תגובה שלהן חושף את הפוסט שלכם למספר גדול של אנשים.

פרופיל מלא

דבר נוסף שמגדיל לכם את החשיפה בהתאם לאלגוריתם של לינקדאין הוא איכות הפרופיל שלכם.

יש מספר חלקים שמרכיבים את הפרופיל-וככל שתמלאו יותר, כך הפרופיל שלכם ייחשב לאיכותי יותר.

חשוב למלא את כל החלקים: About, Experience, Education, Skills,

זכרו-אלה קורות החיים הדיגיטליים שלכם, חשוב שהם יהיו רשומים בצורה מקצועית וכמה שיותר מפורטת.

טיפ חשוב: ככל שתשתמשו בפרופיל בכמה שיותר מילות מפתח האקטואליות למקצוע שלכם-סיכוי גדול יותר שתופיעו בחיפושים של המעסיקים.

מילות מפתח יכולות להיות השפות שאתם מתכנתים בהן, המערכות שאתם עובדים איתן וכ'ו.

טיפים לחיפוש עבודה אקטיבי

בפוסט ספרו על עצמכם, ניסיונכם ויכולותיכם, ואל תתביישו לבקש בפוסט לשיתופים ולייקים-זכרו, ככה עובד האלגוריתם! יותר לייקים=יותר חשיפה=גדל הסיכוי להגיע למעסיקים אקטואליים.

לסיכום

פרופיל הלינקדאין שלכם חשוב לא פחות מקורות החיים שלכם. זוהי רשת שיכולה להקפיץ את חיפוש העבודה שלכם למקומות נהדרים, אם רק באמת תשקיעו בפרופיל ובפעילות שלכם.

המון בהצלחה לכל מחפשי העבודה!

למשרות דרושים בהייטק >>

דרושים בודקי תוכנה >>

משרות פיתוח תוכנה >>