10 שפות תכנות שכדאי לכם ללמוד!

 

תקופת הקורונה הראתה כי המשרות בענף ההייטק יציבות יותר בהשוואה לשאר המשק. הן מציעות משכורות גבוהות, צמיחה מבטיחה בתעסוקה ודירוגי שביעות רצון מצוינים. משרות טכנולוגיות אלו מתהדרות גם בחבילות הטבות תחרותיות, כולל ביטוח בריאות, תכניות פרישה והטבות נוספות.
ההצעות למשרות פיתוח הן בשיא של כל הזמנים, כאשר העסקת אנשי מקצוע מיומנים גדלה משמעותית בהשוואה לתקופה שלפני הקורונה.  

בעקבות הדרישה לאנשי מקצוע, מנוסים וגם חסרי ניסיון שמחפשים את דריסת הרגל בעולם הפיתוח, קמו גם תכניות הכשרה חדשות לטווח קצר, המיועדות לאנשים עם ניסיון וגם לכאלו המעוניינים להתקדם בקריירה ואין להם ניסיון ספציפי בפיתוח. באמצעות תכניות ההכשרה הם יכולים ללמוד כתיבת קוד בקלות ולהשיק את הקריירה הטכנולוגית שלהם מהר יותר מאי פעם.

אז כן, אין ספק שהניסיון לפרוץ לתחום התכנות יכולה להיות חוויה מרתיעה, במיוחד לאלו שאין להם ניסיון. לא כל עבודות התכנות זהות, לעתים קרובות יהיה מועיל לדעת מספר שפות תכנות, מכיוון שתפקידים, חברות וסוגי תוכנה שונים דורשים ידיעה והבנה של שפות תכנות שונות. 

בין אם מקצוע התכנות חדש לכם או אולי אתם מחפשים לשפר את כישוריכם, כדאי שתדעו לאלו שפות יש ביקוש גבוה. לכן, איגדנו עבורכם את 10 שפות התכנות הפופולריות ביותר בשנתיים האחרונות בהתבסס על מספר פרסומי המשרות המופיעים באתרי חיפוש עבודה, השכר השנתי הממוצע עבור אותן משרות ואלמנטים כמו קלות הלמידה ופוטנציאל הצמיחה.

פייתון נחשבת באופן נרחב כשפת תכנות שקל ללמוד, בשל התחביר הפשוט שלה, ספרייה גדולה של תקנים וערכות כלים והשילוב עם שפות תכנות פופולריות אחרות כמו C ו-C++.
זוהי שפת תכנות פופולרית, במיוחד בקרב סטארט-אפים, ולכן יש ביקוש גבוה לכישורי Python. פייתון משמשת במגוון רחב של יישומים, כולל בינה מלאכותית, שירותים פיננסיים ומדעי נתונים. גם אתרי מדיה חברתית כמו אינסטגרם ופינטרסט בנויים על פייתון.

 


פותחה על ידי Google כדי להיות שפה יעילה, קריאה ומאובטחת לתכנות ברמת המערכת. זה עובד היטב עבור מערכות מבוזרות, שבהן מערכות ממוקמות ברשתות שונות וצריכות לתקשר על ידי שליחת הודעות זו לזו. למרות שמדובר בשפה חדשה יחסית, ל-Go יש ספריית סטנדרטים גדולה ותיעוד נרחב. Go משמשת בעיקר עבור יישומים שצריכים לעבד הרבה נתונים. בנוסף לגוגל, חברות המשתמשות ב-Go עבור אפליקציות מסוימות כוללות את Netflix, Twitch ואובר.

 

  1. PHP – שפה ותיקה שנמצאת גם ב-Facebook, WordPress ו- Wikipedia:
    שפה הנמצאת בשימוש נרחב לפיתוח אינטרנט בצד השרת, כאשר אתר אינטרנט מבקש לעתים קרובות מידע משרת. כשפה ישנה יותר, PHP נהנית ממערכת אקולוגית גדולה של משתמשים שייצרו מסגרות, ספריות וכלי אוטומציה כדי להפוך את שפת התכנות לקלה יותר לשימוש. קוד PHP קל גם לניפוי באגים. PHP הוא הקוד שמריץ אתרי תוכן כמו פייסבוק, וורדפרס וויקיפדיה.

שבע שפות תכנות נוספות שכדאי לקחת בחשבון:

שפות התכנות הבאות אינן פופולריות כמו 10 השפות המפורטות למעלה, אך כדאי לשקול אותן אם אתם מעוניינים להרחיב את יכולות התכנות שלכם:

איזו שפת תכנות הכי כדאי ללמוד?

יש מתכנתים שמסוגלים לבנות קריירה מתוך היותם מומחים בשפה אחת, יחד עם זאת מתכנתים רבים לומדים שפות חדשות לעתים קרובות. זה לא נדיר שמתכנת מקצועי שולט בשלוש או ארבע שפות שונות. סוג התוכנה שאתם רוצים לפתח הוא אחד מהשיקולים של איזו שפת תכנות ללמוד. אמנם אין כללים קונקרטיים לאיזו שפה משתמשים כדי לכתוב איזו תוכנה, עם זאת, המגמות בשטח מציעות הנחיות מסוימות:

 

 

מחפשים עבודה בפיתוח תוכנה? 

בקומבלק נוכל לסייע לכם למצוא את התפקיד המתאים לכם ביותר!

בלוח דרושים הייטק שלנו תוכלו למצוא מגוון משרות: מתכנתי JAVA, משרות Angular, AngularJS, משרות בתחום ה- Python, פיתוח NET ועוד. 

באמצעות זרוע ההדרכה של קומבלק: Blue Tech Education יש לנו גם אפשרות להכשיר אתכם במידת הצורך, כולל פיתוח מומחיות ודיבור שוטף בשפות התכנות הפופולריות המתאימות לכישורים ולתחומי העניין שלכם.